POS MEDIA GROUP

POSLANIE

Využiť našu pozíciu prednej európskej mediálnej spoločnosti k zvýšeniu používania POS mediálnych riešení v ponuke marketingových komunikačných nástrojov – a pokračovať v medzinárodnej expanzii na základe našich úspešných vzťahov so zadávateľmi reklamy a maloobchodnými partnermi. 

SPOLOČNOSŤ

Spoločnosť POS Media bola založená v roku 1998 a v súčasnosti je najväčšou mediálnou skupinou pre oblasť maloobchodu v Európe a jednotkou na trhu v oblasti komunikácie vnútorných nákupných priestorov. Jej špecializácia je vytváranie mediálnych riešení pre miesta predaja, avšak okrem instore medií a merchandisingu ponúka tiež marketingové riešenia pre lokácie mimo predajní (promo aktivity ako ochutnávky a sampling) a digitálne riešenia.

POS Media je exkluzívnym partnerom najznámejších európskych maloobchodných reťazcov a v každej geografickej oblasti, kde pôsobí, zastupuje významných zadávateľov reklamy.

Skupina POS Media Europe má v súčasnosti pobočky v Českej Republike (POS Media Czech Republic), v Maďarsku (POS Services), v Poľsku (POS Media Poland), na Slovensku (POS Media Slovakia), na Ukrajine (POS Media Ukraine), v Nemecku (POS Media Germany) a v Rusku (POS Media Russia).

História POS Media

POS Media Europe vznikla pred štrnástimi rokmi ako spoločnosť IMIGe Česká republika s cieľom naplno využiť potenciál maloobchodného mediálneho priestoru. Zamerala sa primárne na reklamu v mieste predaja a rýchlo expandovala na maďarský, slovenský a poľský trh. O niekoľko rokov neskôr otvorila svoje európske sídlo v Prahe, zmenila svoj názov na POS Media Europe a zriadila pobočky na Ukrajine a v Rusku.

Míľniky v histórii spoločnosti

1998 – založenie spoločnosti IMIGe Česká republika
1999 – otvorenie pobočky IMIGe v Maďarsku
1999 – otvorenie pobočky IMIGE na Slovensku
2000 – otvorenie pobočky IMIGe v Poľsku
2006 – otvorenie európskeho sídla spoločnosti v Prahe v Českej republike
2008 – zmena názvu spoločnosti na POS Media
2008 – otvorenie pobočky na Ukrajine (POS Media Ukraine)
2009 – otvorenie pobočky v Turecku (POS Media Turkey)
2010 – akvizícia maďarskej spoločnosti Célcsoport Media
2011 – POS Media and HighCo, France, oznámenie strategického partnerstva
2011 – zahájenie partnerskej spolupráce POS Media s francúzskou mediálnou skupinou HighCo
2012 – otvorenie prvej špecializovanej kancelárie POS Media Germany v Mníchove
2012 – premenovanie maďarskej pobočky POS Media Hungary na POS Services
2013 – otvorenie pobočky v Rusku (POS Media Russia)
2015 – akvizícia spoločnosti MTBC a zmena názvu na POS Media